Odżywki dla sportowców - Sportodzywki.pl
sportodzywki.pl|Porady|Jak kupować w Internecie fit-produkty? 5 kwestii

Jak kupować w Internecie fit-produkty? 5 kwestii

17.04.2022

Jak kupować w Internecie fit-produkty? 5 kwestii

Chcesz zrobić zakupy w sklepie ze zdrową żywnością i suplementami? Podpowiemy Ci, na jakie kwestie zwrócić uwagę decydując o wyborze konkretnego sklepu i produktów z jego asortymentu. Dzięki temu wydasz swoje pieniądze mądrze, na to, co naprawdę Ci się przyda. Jak kupować w Internecie fit-jedzenie i suplementy? Przeczytaj przed złożeniem zamówienia!

Jak bezpiecznie kupować w Internecie? Po pierwsze – wiarygodność sklepu

Zanim przystąpisz do przeglądania oferty sklepu, rzuć okiem na stopkę strony głównej lub przejrzyj zakładkę ,,o nas”. Nic nie zmarnuje Twoich pieniędzy tak skutecznie, jak złożenie zamówienia w sklepie, który… nie istnieje.

Oszustwa w Internecie to chleb powszedni. Sklep powinien podawać swój adres, udostępniać regulamin i warunki reklamacji. Tylko mając przed oczami te dane możesz być pewny, że sklep naprawdę funkcjonuje i działa zgodnie z prawem.

jak kupować w Internecie krs
Każde przedsiębiorstwo możesz również sprawdzić w KRS!

Gdy mowa o fit-produktach – najlepiej kupować je od osób, które wiedzą co sprzedają. Na plus dla każdego sklepu internetowego jest prowadzenie bloga. 

Artykuły dające darmową wiedzę na temat sprzedawanych produktów udowadniają, że oferta nie została ułożona ,,na kolanie”, a stoją za nią osoby mające pojęcie o odżywianiu i suplementacji. W czasach, gdy sklep internetowy może założyć każdy, taka pomoc dla potencjalnego kupującego jest warta docenienia.

Po drugie – media społecznościowe

Na plus dla sklepu jest także zaangażowanie w prowadzenie social mediów. Instagram i facebook nie są dziś tylko okazją do reklamowania swoich produktów. Tam właściciel sklepu mierzy się z krytyką, ma szansę skonfrontować się z pytaniami i udowodnić, że do swoich klientów podchodzi uczciwie.

Jak bezpiecznie kupować w Internecie? Zanim złożysz zamówienie, sprawdź, czy sklep prowadzi aktywnie swoje media społecznościowe i jest chętny do interakcji z klientelą. To wiele powie Ci na temat potencjalnego rozwiązywania problemów – czy nie będziesz czekał na odpowiedź tygodniami, jeśli Twoja paczka zaginie?

Sprawdzając Facebooka i Instagrama przedsiębiorstwa masz szansę także dowiedzieć się o promocjach i skorzystać z kodów rabatowych. Mądre zakupy to oszczędne zakupy!

Jak kupować w Internecie? Po trzecie – opinie o sklepie

Opinie na temat sklepu sprawdzisz na samej stronie, w Google oraz w mediach społecznościowych. Nie wahaj się zapytac na fit-grupie facebookowej co jej użytkownicy sądzą o zakupach w danym miejscu. 

Dzisiaj producenci i właściciele sklepów mają ograniczone możliwości manipulowania opiniami w Internecie. Szczególnie chętnie dzielą się nimi niezadowoleni klienci – nie ukrywajmy, to one najbardziej pomagają w zaoszczędzeniu… Za swoje pieniądze masz prawo wymagać wysyłki na czas i asortymentu zgodnego z opisem!

Po czwarte – wielkość asortymentu

Jak kupować w Internecie? Jak najprościej! Zakupy w sklepie z fit-żywnością rzadko mają na celu zaopatrzenie się tylko w jeden konkretny produkt. Większy asortyment to oszczędność na kosztach wysyłki kilku paczek z różnych sklepów, oszczędność czasu, oszczędność śladu węglowego… i znalazłoby się jeszcze kilka rzeczy.

jak kupować w Internecie duże zamówienia w jednym miejscu
Jedno duże zamówienie i darmowa wysyłka kontra kilka małych paczek…

Chcesz kupić WPI, kreatynę, czekoladę o obniżonej kaloryczności, bezglutenowe batoniki i Monstera dostępnego tylko na amerykańskim rynku? W Polsce są fit-sklepy, gdzie zamówisz wszystko za jednym zamachem. Zanim zatwierdzisz płatność, poświęć chwilę na przeszukanie asortymentu konkurencji.

Po piąte – opisy produktów

Jak nie zmarnować pieniędzy kupując w fit-sklepie? Uważnie czytając opisy. Wybieraj te sklepy, które pokazują klientom tabele wartości odżywczych, informują o gramaturze i dokładnym składzie. Im więcej informacji, tym uczciwsze podejście do konsumenta, a to jest zawsze w cenie.

Jeśli chodzi o specjalistyczne suplementy dla sportowców – im przystępniej, tym lepiej. Częstym zabiegiem jest opisywanie odżywek i suplementów przy użyciu naukowej, chemiczno-biologicznej terminologii, zrozumiałej tylko dla wtajemniczonych. W ten sposób każdy, nawet najprostszy i średnio skuteczny produkt wydaje się warty uwagi. 

Najlepiej zrobić research przed zakupami. Trudno mieć do sklepów pretensje, że chcą przedstawić swoje produkty w jak najbardziej atrakcyjny sposób…. Niestety, dla konsumenta często wiąże się to ze stratą pieniędzy. Chcemy Cię przed nią uchronić nie tylko tym artykułem, ale całą naszą blogową działalnością.

Jak bezpiecznie kupować w Internecie żywność, suplementy i wszystko co fit? Weryfikuj wiarygodność, zwracaj uwagę na niezależne opinie, porównuj asortymenty różnych sklepów i wnikliwie czytaj opisy. Najlepiej, żebyś wiedział co chcesz kupić jeszcze przed wejściem na stronę – nasz blog pomoże Ci ułożyć opłacalną listę zakupów!

Mogą Ci się również spodobać

Za mało kalorii na redukcji – oznaki, że czas zacząć jeść więcej

07.05.2022

Redukcja to ten okres, podczas którego, mimo całej posiadanej wiedzy, […]

Czym dobić kalorie na masie? 10 metod na podwyższenie kaloryki diety

Chcesz zbudować masę, a apetyt niespecjalnie Ci dopisuje? Jest na […]

Minerały i witaminy na wzmocnienie kości – co suplementować?

Jeżeli chcesz mieć mocne kości, nie wystarczy tylko picie mleka! […]

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów