Odżywki dla sportowców - Sportodzywki.pl
sportodzywki.pl|Suplementy|Jak mleko może pomóc osobom w przyroście masy ciała? Mleko na masę – sprawdź jak to działa!

Jak mleko może pomóc osobom w przyroście masy ciała? Mleko na masę – sprawdź jak to działa!

19.10.2021

Jak mleko może pomóc osobom w przyroście masy ciała? Mleko na masę – sprawdź jak to działa!

Dla hard gainerów, którzy na próżno starają się przybrać na wadze, mleko może być idealnym rozwiązaniem! Czy kiedykolwiek doświadczyłeś frustracji, że bez względu na to, jak ciężko ćwiczysz lub ile jesz, strzałka ledwo porusza się w górę? Hardgainerzy dzień w dzień szukają odpowiedzi na pytanie, jak przybrać na wadze szybko i skutecznie. W tym celu sięgają po szeroką gamę suplementów sportowych, z których niektóre dają nawet pewien efekt. Niewielu wie jednak, że świetny supmenent ma w swojej lodowce. Mleko na masę – czy to się może udać? Czytaj dalej

Mleko na masę mięśniową – łatwe białko

Najskuteczniejsze są dwie sprawdzone od lat, znane każdemu kulturyście suplementy – monohydrat kreatyny oraz białko. Niezależnie od tego, czy po prostu starasz się zachować zdrowie i sprawność, czy chcesz poprawić swoją sylwetkę i zbudować masywne mięśnie, białko jest drugim najważniejszym składnikiem odżywczym potrzebnym do optymalnego funkcjonowania organizmu. Mleko na masę przyda się właśnie dzięki jego wysokiej zawartości!
W tym artykule postaramy się pomóc hardgainerom, którzy wypróbowali wszystkie możliwe środki zaradcze i suplementy, ale nadal nie mogą osiągnąć pożądanej masy. Jak przybrać na wadze? Jedną z metod wypróbowanych przez profesjonalnego amerykańskiego sportowca, trenera personalnego i modela fitness Jaya Johnsona, która okazała się wysoce skuteczna pod względem przyrostu masy, jest włączenie dużych ilości mleka do stałej diety.
Przy wadze 70 kg w próbie zbudowania nawet niewielkiej ilości masy mięśniowej mleko stało się dla Jaya najważniejszym produktem, który pomógł mu przytyć 10 kilogramów w zaledwie trzy miesiące! Oczywiście  mleko na masę mięśniową wraz ze spożywaniem dużych ilości mleka temu procesowi towarzyszyła ciężka, bezinteresowna praca na siłowni, a także stosunkowo zdrowa dieta.

Białko na masie – ile trzeba go spożywać?

W fazie przyrostu masy najczęściej zaleca się spożywanie 2 gramów białka na kilogram masy ciała. Ale zarówno z finansowego, jak i fizjologicznego punktu widzenia, dla niektórych osób może to być bardzo trudne zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy w zasadzie nie mogą zjeść wystarczającej ilości jedzenia, aby otrzymać taką dzienną porcję kalorii. Z pomocą przychodzi mleko – na masę w sam raz!
Jedna szklanka pełnego mleka zawiera 150 kalorii i 8 gramów białka. Możesz słusznie zauważyć, że wraz z tym szklanka pełnego mleka zawiera również 8 gramów tłuszczu, ale zwykle nie stanowi to problemu dla hardgainerów, którzy desperacko próbują przybrać na wadze wszelkimi możliwymi sposobami, w tym spożywając niezdrowe tłuste potrawy.

Mleko na masę mięśniową a tłuszcz? Jeśli martwisz się wysoką zawartością tłuszczu, odtłuszczone mleko może być świetną alternatywą. Zawiera tylko 86 kalorii i 0,5 g tłuszczu, ale jednocześnie tyle samo 8 gramów białka – tyle samo co porcja pełnego mleka. Biorąc pod uwagę powyższe, oczywiste jest, że picie mleka jest niezwykle korzystne nie tylko dla hard gainerów, ale także dla wszystkich innych sportowców.
Jay Johnson podkreśla, że będąc hard gainerem, w fazie przyrostu masy pije zawsze tylko pełne mleko, w bardzo dużych ilościach – 4 litry dziennie! W 4 litrach pełnego mleka jest około 2500 kalorii – więcej niż pokaźna porcja, którą otrzymujesz z płynów, a nie z ciężkich, sycących potraw. I wyobraź sobie, że tak dużą ilość kalorii dostajesz na plus do zwiększonego spożycia kalorii w ramach diety w fazie przyrostu masy. Jak przybrać na wadze? Pij mleko!

Mleko na masę a kalorie z diety

Aby skutecznie przybierać na wadze, musisz codziennie przyjmować określoną ilość kalorii, równoważną normalnemu dziennemu spożyciu kalorii dla osoby, którą chcesz osiągnąć.. Mówiąc najprościej, jeśli chcesz ważyć 80 kilogramów, musisz jeść jak 80 kilogramowy mężczyzna. Jak przybrać na wadze do wymarzonych wymiarów?

Według wyliczeń kalkulatora internetowego amerykańskiego portalu Bodybuilding.com, aby utrzymać wagę ciała na poziomie 80 kg, przeciętny 22-latek musi spożywać około 2700 kalorii dziennie. Powiedzmy, że Twoim celem jest tylko przybranie tych nieszczęsnych 80 kg, ale bez względu na to, jak ciężko ćwiczysz i ile jesz, w ciągu dnia możesz opanować tylko 1750-2000 kalorii. Z tym właśnie problemem zmagał się Jay Johnson przez cały czas.

W takim przypadku musisz obliczyć dzienne spożycie kalorii z pożywienia i określić, ile dodatkowych kalorii, których nie możesz zmusić do „zjedzenia”, będziesz musiał „wypić”. To około 950 kalorii, czyli 6 szklanek pełnego mleka dziennie – cel doskonale osiągalny. Chodzi o to, aby zajadać się każdym posiłkiem, a gdy fizycznie nie możesz dalej jeść, pij mleko – na masę mięśniową to idealny napój. Poza tym picie na pełny żołądek jest o wiele łatwiejsze. Jay Johnson zauważa, że chcąc uzyskać dodatkowe kalorie, pił mleko po każdym posiłku, a także wtedy, gdy nie miał czasu ani okazji do jedzenia.

Jak przybrać na wadze? Pij mleko przed snem!

Kolejną ważną wskazówką jest picie mleka przed snem po wieczornej przekąsce, aby uzyskać dodatkowe kalorie i zdrowe białko. Zarówno dla hardgainerów, jak i dla sportowców konieczne jest dostarczenie wystarczającej ilości białka przed snem, które działa jako źródło energii dla organizmu w nocy. Mleko na masę to świetny popitek do kolacji! Podczas zdrowego 8-godzinnego snu Twoje ciało powinno w pełni zregenerować się po treningu siłowym.

Jeśli Twoim głównym celem jest przybieranie na wadze, to w zasadzie nie możesz opuścić organizmu bez odżywiania na tak długi czas. Tutaj znowu na ratunek przychodzi mleko, ponieważ kazeina białka mleka jest powoli wchłaniana i dlatego trwa dłużej, aby zostać wchłonięta przez organizm. Dla hardgainerów, bardziej niż ktokolwiek inny, ważna jest stała podaż białka. W rzeczywistości ich ciała muszą być maszyną, która płynnie pracuje na białku jako paliwie. Świetnym sposobem na rozwiązanie tego problemu przez całą noc jest mleko – na masę mięśniową przed snem wpłynie świetnie.

Jay Johnson mówi, że w fazie przyrostu masy zwykle wypija 2-3 szklanki mleka tuż przed snem i zjada cztery łyżki masła orzechowego. Gwarantuje to, że otrzymujesz wystarczającą ilość białka i kalorii, zapewnia optymalną regenerację i pozwala skutecznie budować masę nawet podczas snu.

Podsumowanie

Nieustannie monitorujemy wiadomości ze świata żywienia sportowego i  dane z różnych badań naukowych. Ale dla wielu sportowców suche recenzje i niezrozumiałe terminy jeszcze bardziej komplikują sytuację, z której pożądany cel zaczyna wydawać się prawie nieosiągalny. Jak widać, wszystko jest o wiele prostsze. Dla tych z Was, którzy są już zdesperowani, aby zdobyć masę, praktyczne doświadczenie i porady amerykańskiego trenera Jaya Johnsona opisane w tym artykule mogą być nieocenioną informacją i przewodnikiem do działania. Mleko na masę mięśniową? Świetny pomysł!

Należysz do osób, którym trudno przytyć? Szukasz prostego i szybkiego źródła białka oraz kalorii? Zapoznaj się z naszym artykulem o batonach proteinowych! Kliknij: https://sportodzywki.pl/batony-bialkowe-nich-korzysci/

Mogą Ci się również spodobać

Jakie gumy do ćwiczeń kupić? Poradnik

29.04.2021

Ćwiczenia z gumami ciągle zyskują na popularności. Wnoszą dodatkowe urozmaicenie […]

Budowanie masy mięśniowej bez tłuszczu – jak to zrobić?

Kulturystyka zakłada rozbudowywanie sylwetki o dodatkowe kilogramy mięśni – nie […]

Biegasz? Wybierz odpowiednie suplementy diety

Na rynku dostępne są różne suplementy diety, ale jakie będą […]

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów