Apetyt na słodycze – klika trików, dzięki którym przestaniesz podjadać
Chcąc osiągnąć wymarzoną szczupłą sylwetkę, jesteśmy zmuszeni powstrzymać się od spożywania ulubionych kalorycznych przekąsek. Dla większości z nas największym problemem jest zahamowanie apetytu na słodycze. Najczęściej sięgamy po czekoladę, ciasta czy batoniki w stresujących nas sytuacjach lub gdy chcemy poprawić sobie nastrój. U kobiet wzmożony apetyt na słodycze pojawia się również np. podczas miesiączki. W tym artykule podpowiemy więc, jak skutecznie walczyć z podjadaniem słodkości.
Trik nr 1 – zamiast batonika zjedz coś innego
Są sytuacje, w których mamy wzmożony apetyt na słodycze. Jak zahamować chęć na coś słodkiego? Najlepiej znaleźć sobie zdrowszy zamiennik, którym będziemy zaspokajać swoje łaknienie. Dobrze jest więc zamiast po batonika, sięgnąć np. po ulubiony owoc. Produkty te zawierają cukier, jednak mają również dużo innych właściwości odżywczych. Innym rozwiązaniem jest także spożywanie owoców suszonych bądź orzechów. Jedząc takie zdrowsze zamienniki, warto jednak zachować umiar. Ich zbyt duża ilość może dostarczyć naprawdę spore ilości kalorii, których tak bardzo się wystrzegamy, będąc na diecie.
A co jeść kiedy mamy trądzik? Doradzamy Jakie produkty należy wykluczyć z diety mając problemy z cerą?
Trik nr 2 – wyznacz dzień, w którym możesz zjeść coś słodkiego
Chyba każda osoba, która zaczęła swoją przygodę ze zdrowym i świadomym odżywianiem, słyszała chociaż raz o tak zwanym „cheat meal” bądź „cheat day”. Zasady te z powodzeniem można zastosować przy wzmożonym łaknieniu na słodkie. Wystarczy wyznaczyć jeden dzień, podczas którego możemy pozwolić sobie na ulubiony przysmak. Należy jednak pamiętać, by nie dopuszczać do „cheatów” zbyt często i nie przejadać się smakołykami. Podczas ich spożywania warto również jeść powoli, by delektować się każdym kęsem. Dzięki temu zapamiętamy słodki smak na dłużej i nie będziemy z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej dawki cukru.
Trik nr 3 – jedz pełnowartościowe posiłki
Łaknienie na słodkie często pojawia się w sytuacji, gdy nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana. Poprzez brak niektórych składników odżywczych, nasz organizm domaga się bowiem dodatkowej energetycznej dawki. Wtedy najczęściej sięgamy na szybko po ukochany batonik bądź zajadamy się tabliczką czekolady. Aby tego uniknąć, warto w ciągu dnia sięgać po zdrowe i sycące posiłki, które uzupełnią wszystkie nasze niedobory. Dzięki temu, szczególnie pod wieczór, nie będziemy myśleć o cukrze oraz słodkich przekąskach.
Trik nr 4 – znajdź alternatywę
Po słodycze zdarza się nam również sięgać w momencie, gdy nie mamy co robić bądź po prostu nam się nudzi. Bardzo często strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu pokonamy chęć na słodkości, okazuje się aktywność fizyczna lub rozwijanie swojej pasji. W momencie, gdy zaczynamy odczuwać brak cukru, warto udać się na spacer bądź odprężyć się. Dzięki temu nie będziemy myśleć o przekąskach, a dodatkowo pożytecznie wykorzystamy czas. Tak więc zamiast do lodówki, znacznie lepiej przejść się do pobliskiego parku czy oddać się swojemu hobby.
Trik nr 5 – nie załamuj się wpadką
Jeśli jednak nie pokonaliśmy łaknienia, nie warto się załamywać. Wpadki zdarzają się bowiem wszystkim, nawet profesjonalistom. W takiej sytuacji warto przeanalizować, z jakiego powodu sięgnęliśmy po słodycze i przy kolejnej okazji nie dopuścić ponownie do spożycia smakołyków. Nie można również stwierdzić, że skoro raz nam się nie udało, dalsza dieta nie ma sensu. W ten sposób szybko wrócimy do starych nawyków i zaprzepaścimy całą naszą dotychczasową pracę.
Trik nr 6 – nie kupuj, zrób samodzielnie
Gdy w żaden sposób nie możemy pohamować swojej ochoty na słodkie, lepiej samodzielnie coś przygotować, niż sięgać po gotowe smakołyki ze sklepu. Przede wszystkim możemy dzięki temu zapanować nad tym, co znajduje się w naszym własnoręcznie wykonanym deserze i zmniejszyć jego kaloryczność. Po drugie, w takiej sytuacji osoby będące na diecie, częściej są skłonne wykonać dietetyczne ciasteczka niż ciasto pełne mas i polew. Dodatkowo, duża liczba osób uważa, że długie przygotowywanie słodkości sprawia, że nasz apetyt staje się coraz mniejszy i dzięki temu zjemy znacznie mniejszą porcję niż wtedy, gdy kupilibyśmy gotowy produkt. Do słodyczy dostępnych w sklepach często dodawane są również substancje, które mają nas uzależnić i sprawić, że ponownie sięgniemy po taką samą przekąskę. Lepiej więc wystrzegać się „gotowców”.
Po więcej ciekawych treści zapraszamy na: sukceskobiety.pl
Ostatnie wpisy
Theme by The WP Club . Proudly powered by WordPress