Karczoch i młody jęczmień, czyli naturalna suplementacja dla dbających o linię
Zdrowo się odżywiając oraz będąc aktywnym fizycznie często szukamy suplementów, które pomogą nam utrzymać szczupłą sylwetkę. Większość syntetycznych produktów tego typu może jednak wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Warto więc sięgać po naturalne składniki, których działanie nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. W tym artykule przedstawimy, jakie właściwości mają karczoch oraz młody jęczmień oraz podpowiemy, w jakich sytuacjach mogą nam pomóc.
Karczoch – moc działania w różnych postaciach
Karczoch zwyczajny to warzywo, którego rzadko używa się w polskiej kuchni. Jest to jednak duży błąd. Powinniśmy bowiem sięgać po niego znacznie częściej. Jego właściwości cenią szczególnie osoby odchudzające się. Posiada on spore ilości inuliny oraz błonnika. Dodatkowo w 100 gramach tego warzywa znajduje się jedynie 46 kcal. Karczoch w smaku przypomina nieco szparagi. Można go dodawać do różnego rodzaju dań bądź spożywać „solo”.
Przeczytaj też: Zdrowe tłuszcze roślinne – po które z nich najlepiej sięgać?
Właściwości karczocha
Karczoch posiada wiele drogocennych właściwości. Przede wszystkim polecany jest osobom, którym zależy na zgubieniu zbędnych kilogramów. Sprawia on bowiem, że tłuszcz jest znacznie szybciej spalany przez nasz organizm. Dodatkowo po jego spożyciu przez długi czas czujemy się syci. Wyciąg z karczocha może przyczynić się również do obniżenia poziomu złego cholesterolu. Długotrwałe spożywanie tego warzywa sprawi także, że zmniejszy się ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz zawału serca. Dodatkowo karczoch:
- łagodzi stany zapalne,
- redukuje zaparcia.
Często spożywają go również kobiety, którym zależy na odprowadzeniu zalegającej w organizmie wody.
Nie tylko warzywo
Jak widać, warto uwzględnić w swojej codziennej diecie warzywo, jakim jest karczoch. Kapsułki, sok czy herbata z naturalnym roślinnym wyciągiem są jednak ciekawą alternatywą dla osób, które nie przepadają za smakiem karczocha. Posiadają one niemalże takie same właściwości, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je jako suplementy diety. Należy jedynie zwrócić uwagę na ich dawkowanie i przestrzegać zaleceń producenta.
Młody jęczmień – multifunkcyjny suplement diety
Młody jęczmień to roślina, która posiada bardzo dużą ilość chlorofilu oraz znacznie więcej beta karotenu niż marchew. Jego dobroczynne właściwości znane były już w czasach starożytnych. Przede wszystkim stosowano go ze względu na działanie przeciwutleniające oraz bogactwo znajdujących się w nim witamin i minerałów. Jest on bowiem źródłem witamin B, C, E, K, a także cynku, wapnia, żelaza, magnezu czy kwasu foliowego. Zawarte w nim składniki są również bardzo szybko przyswajane przez organizm.
Właściwości młodego jęczmienia
Wiele osób dbających o szczupłą sylwetkę sięga po młody jęczmień. Suplement diety ten wspomaga prawidłowe działanie jelit, niweluje zaparcia oraz reguluje poziom cukru. Dodatkowo, spożywając go w naturalnej postaci, przez długi czas czujemy się nasyceni, ponieważ znacznie zwiększa on w żołądku swoją objętość. Duża ilość zawartych w młodym jęczmieniu witamin poprawia naszą odporność, pomaga walczyć z przeziębieniem oraz przyspiesza proces gojenia się ran. Poza tym suplement wpływa pozytywnie na:
- kondycję oraz wygląd skóry,
- usuwanie zalegających w organizmie toksyn,
- jakość snu,
- ciągłe zmęczenie.
Młody jęczmień posiada jednak silne właściwości oczyszczające, dlatego w przypadku przyjmowania leków, warto najpierw skonsultować się z lekarzem.
Jak spożywać młody jęczmień?
Młody jęczmień występuje w postaci:
- soku,
- proszku,
- tabletek.
Najlepiej dodawać go to wody, naturalnych koktajli lub jego niewielką ilość spożywać tuż przed posiłkiem. Jęczmień ma jednak dość specyficzny smak, który może nie każdemu przypaść do gustu.
Inne wartościowe treści pro zdrowotne znajdziesz na: www.puffa.pl
Theme by The WP Club . Proudly powered by WordPress