Piwo bezalkoholowe na diecie – czy warto sięgać po ten napój podczas odchudzania?
Piwo bezalkoholowe to napój, który zyskuje coraz większą popularność. Po trunek pozbawiony „procentów” sięgają głównie kierowcy, kobiety w ciąży, matki karmiące czy osoby, które z różnych względów nie chcą pić alkoholu. Jest więc to ciekawa alternatywa dla wielu z nas. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy pić piwo bezalkoholowe na diecie. W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Piwo bezalkoholowe – co znajdziemy na sklepowych półkach?
Obecnie w większości sklepów dostaniemy wiele różnych rodzajów piwa bezalkoholowego. Najczęściej sięgamy oczywiście po klasyczny napój, który w smaku najbardziej przypomina alkoholowy odpowiednik. Warto jednak pamiętać, że na sklepowych półkach dostępne są również smakowe piwa zero procent. Nie brak również tak zwanych radlerów, czyli trunków zawierających śladowe ilości alkoholu (ok. 2%). Każdy rodzaj dostępny jest zarówno w puszcze, jak i w butelce.
Piwo bezalkoholowe na diecie – czy napój jest tuczący?
Osoby będące na diecie wiedzą, że alkohol nie jest wskazany w sytuacji, gdy zależy nam na utracie zbędnych kilogramów. Pojawia się więc często pytanie, czy piwo bezalkoholowe również możemy zaliczyć do kategorii trunków. Odpowiedź jest jednak prosta – nie. W napoju tym nie znajdziemy bowiem alkoholu, który zawiera bardzo dużą ilość kalorii. Piwo bezalkoholowe nie powinno więc tuczyć. Mimo to pamiętajmy, że składa się z czegoś więcej, niż tylko samej wody. Nie jest więc całkowicie pozbawione kalorii. Najczęściej w 100 ml napoju znajdziemy ok. 20-35 kcal. W porównaniu do alkoholowych trunków jest więc to znacznie niższa wartość. Będąc w sklepie należy jednak zwracać uwagę na etykietę. Smakowe piwa bezalkoholowe są dodatkowo dosładzane, a w ich składzie znajdziemy wiele różnych substancji. Ich kaloryczność może więc wynieść nawet 50-60 kcal na 100 ml. Na diecie lepiej zatem sięgać po napoje o klasycznym smaku.
Ciekawostka: w klasycznym piwie alkoholowym jedynie 30% kalorii pochodzi z roztworu wyprodukowanego z wody, chmielu, słodu jęczmiennego oraz drożdży. Reszta dostarczanej przez ten napój energii pochodzi z zawartego w nim alkoholu.
Piwo bezalkoholowe – czy zawiera jakieś składniki odżywcze?
Klasyczne piwo od lat znane jest ze swoich licznych wartości odżywczych. Również w trunku bezalkoholowym znajdziemy wiele cennych składników. Przede wszystkim z jego pomocą dostarczymy do organizmu sporą dawkę witamin z grupy B. Dzięki temu poprawimy pamięć i koncentrację, a także wspomożemy pracę naszego układu nerwowego. W piwie bezalkoholowym nie brak również kwasu foliowego oraz substancji rozkładających resztki pokarmowe. Spożywanie go w rozsądnych ilościach może więc w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy naszego zdrowia.
Przeczytaj też: Jak zacząć prowadzić zdrowy tryb życia – podstawowe zasady
Czy piwo bezalkoholowe powoduje wzrost łaknienia?
Wiele osób po spożyciu alkoholu zauważa u siebie znaczny wzrost łaknienia. Z racji tego, że piwo bezalkoholowe nie zawiera „procentów”, nie powinno przyczyniać się do chęci podjadania. Lepiej jednak zachować rozwagę, podczas jego picia. Najczęściej bowiem spożywamy tego typu trunki wraz z rodziną czy znajomymi. Gdy w towarzystwie inne osoby zaczynają sięgać po przekąski, my również możemy, nawet nieświadomie, zapragnąć ich skosztowania. Jedząc chipsy czy inne słone produkty, niestety dostarczymy do organizmu ogromną dawkę dodatkowych pustych kalorii.
Piwo bezalkoholowe na diecie – pić czy nie pić?
Piwo alkoholowe dostarcza do naszego organizmu sporą ilość substancji odżywczych oraz stosunkowo mało kalorii. Mogą więc sięgać po nie osoby będące na diecie. Warto jednak pamiętać, by wybierać napoje bez dodatku cukrów czy aromatów. Dodatkowo należy zawsze zerknąć na etykietę, by mieć pewność, jak dużą ilość kalorii spożywamy. Co ciekawe, piwo bezalkoholowe dostarcza nam mniej energii, niż inne napoje słodzone. W soku pomarańczowym znajdziemy bowiem ok. 45 kcal w 100 ml, natomiast w coli ok. 40 kcal. Piwo zero procent jest więc ciekawą alternatywą, którą warto brać pod uwagę.
Zaczynasz bycie FIT? Koniecznie zobacz na http://www.easytobefit.pl/ po więcej praktycznych porad.
Theme by The WP Club . Proudly powered by WordPress